Нобелівська премія з хімії-2015 - тріо учених зі Швеції та США
- yuliaa0
- 2 апр. 2016 г.
- 1 мин. чтения

Ремонт ДНК, чи можливо..?
Томас Ліндаль, Пол Модріч та Азіз Санкар стали лауреатами Нобелівської премії в області хімії.
Вони описали та пояснили всьому людству механізм , де клітини "ремонтують" власне ДНК, таким чином самостійно захищають генетичну інформацію від пошкоджень.
Лауреат Нобелівської премії з хімії, шведсько-британський біолог Томас Ліндаль вважає, що подальше вивчення процесів "ремонту" ДНК в клітинах, допоможе створити нового типу протиракові лікарські препарати. Вони будуть вимикати системи в пухлинах і робитимуть їх беззахисними перед опроміненням та імунною системою.
Кожного дня в кожній клітині нашого організму відбувається по 10-20 тисяx маленьких "поломок" в ДНК, які призводять до розриву її спіралі. На що швидко реагує організм, а саме цілий комплекс білків та сигнальні системи, котрі розпізнають їх, оцінюють можливість "ремонту", зєднують розірвані ділянки та подають сигнал на самознищення клітини.
Як з`ясували Нобелівські лауреати, всі живі клітини мають в соєму складі особливі білкові системи, основна функція яких є виправлення помилок в ДНК, які з`являються в ній через дію різних агресивних речовин, радіації чи помилок під час ділення клітини. Саме такі білки знаходять "проблеми" в ланцюгу ДНК, "неправильні" букви-нуклеотиди, виправляють їх чи задають команду на сомознищення клітини, якщо помилку виправити неможливо.
Нажаль в організмі людини виникає досить багато помилок ДНК такого типу, що призводить до різних захворювань. Лауреати Нобелівської премії прагнуть протидіяти цим хворобам.
Життя вічним не буває, але покращити його можливо.
Комментарии